Trampki i sneakersy – czyli dwa podstawowe rodzaje butów sportowych

Kobiety bardzo różnie podchodzą do kwestii mody. Bywa tak, że dwie rodzone siostry przejawiają całkowicie różne preferencje w tej materii. Niektóre z Pań wolą bardziej uniwersalny strój, inne – nie wyjdą z domu bez starannie skomponowanej stylizacji, utrzymanej w najnowszych trendach. Obuwie sportowe kojarzy się zazwyczaj z pierwszą ze wspomnianych grup.

Buty sportowe damskie nie muszą jednak oznaczać przewidywalności i braku kobiecej figlarności. Producenci tego typu asortymentu prześcigają się w stylowych, designerskich pomysłach, by zaciekawić każdą potencjalną klientkę. Dzisiaj nie jest to już wybór, który wiąże się jednoznacznie z wycieczką na siłownię.

Czym charakteryzują się trampki?

Można wyróżnić zasadniczo dwa podstawowe rodzaje butów sportowych. Najstarszym z nich są prawdopodobnie nieśmiertelne trampki. Obecnie, na rynku można znaleźć wciąż wiele klasycznych wersji tego obuwia. Buty sportowe damskie w wersji trampek istnieją w dwóch odmianach: z niewielką cholewką, sięgającą za kostkę oraz bez niej (sięgające poniżej kostki). Ważnym detalem są dwie, obowiązkowe, dziurki w połowie buta nad podeszwą – pełnią kluczową rolę w oddychaniu stopy. Poza najbardziej oczywistymi, jednobarwnymi wariantami, możemy zdecydować się choćby na trampki w stylowe pasy. Białe z niebieskimi paskami będą świetnym wyborem, gdy wybieramy się nad morze.

Po czym poznać sneakersy?

Drugim bardzo popularnym rodzajem butów sportowych są sneakersy oraz różne wariacje stylistyczne na ich temat. Różnorodność dostępnych modeli oraz pomysłowość dzisiejszych projektantów jest doprawdy imponująca. Ten typ charakteryzuje się przede wszystkim masywną, zwracającą uwagę podeszwą oraz tym, że nie zakrywa kostek. Ma to między innymi tę zaletę, że biegając lub chodząc w nich, dana właścicielka takiej pary może cieszy się bardzo wysokim poziomem komfortu, elastycznością i przyjemnym sprężynowaniem całości buta. Niezależnie od rodzaju podłoża – współczesne sneakersy sprawdzą się podczas każdej dłuższej wycieczki, gdyż bardzo dobrze amortyzują stopę.

Comments are closed.