Jakie buty zimowe damskie są modne w tym sezonie?

Pierwsze przymrozki to niechybny znak, że trzeba zacząć chodzić w cieplejszym obuwiu. Zwykłe, jesienne botki mogą już nie wystarczyć, nawet w przypadku, gdy są ocieplane. Jak wyglądają modne buty zimowe damskie w tym sezonie? W dużym skrócie można powiedzieć, że stylowe obuwie dla Pań, jakie jest lansowane tej zimy – przywodzi na myśl ubiór Eskimosa. Trendy są proste, zamszowe śniegowce, często wykończone w figlarny sposób futerkiem.

Przede wszystkim podeszwa

Wspólną cechą, którą daje się zauważyć w większości modeli zimowych butów dla Pań w tym sezonie jest masywna podeszwa – często specjalnie podkreślona. Choć solidne wykonanie tej części zimowego obuwia jest niejako wpisane w jego definicję, modne buty zimowe damskie tej zimy zostały w większości przypadków zaprojektowane tak, by podeszwa zwracała na siebie uwagę.

Stylowe ozdoby

buty jesienno-zimowe

Bazowy model śniegowca występuje w wielu różnych odmianach stylistycznych – odmiennych kolorach oraz wersjach z różnymi stylowymi ozdobami. Nie tylko futrzane wykończenie u szczytu cholewki zwraca uwagę obserwatora, lecz także różne paski na rzepy, umiejętnie rozmieszczone dżety, czy wreszcie wszyte na wierzchu sznurki, układające się w geometryczny wzór.

Jak wybrać odpowiednie buty zimowe damskie?

Jak dobrze wybrać buty zimowe damskie właśnie dla siebie? Przede wszystkim warto mieć świadomość, że to moda jest czymś dla nas, a nie na odwrót. Warto odpowiedzieć sobie na pytania takie, jak: czym charakteryzuje się mój styl ubierania się? Jakie wrażenie chcę robić na otoczeniu? Dobrze dobrana garderoba harmonijnie oddaje podstawowe cechy usposobienia osoby, która ją nosi.

Buty zimowe damskie w stylu, jaki obecnie obowiązuje, spodobają się z pewnością każdej romantyczce, choć nie jest powiedziane że jest to obuwie, które nie nadaje się do noszenia w mieście. Delikatna faktura zamszu to bardzo kobiecy element. Choć może być pozornie nieco kłopotliwy w utrzymaniu w czystości – dzisiejsi producenci obuwia przykładają dużą wagę do tego, by dostarczać swoim klientkom proste w czyszczeniu pokrycie.

Comments are closed.