Modne obuwie na jesień – sztyblety damskie w różnych odsłonach

Jesienią bardzo istotny jest odpowiedni rodzaj obuwia. Nie musi być ono tak masywne, jak to, które nosimy w okresie mrozów, jednak – poziom komfortu cieplnego oraz odporności na zimno pełni już ważną rolę. W ciągu ostatnich kilku lat daje się zauważyć szybko rosnąca popularność sztybletów, zwłaszcza tych damskich. Pierwotnie, były to buty, przeznaczone wyłącznie do jazdy konnej. Wraz z długim ochraniaczem, sięgającym kolana, zapewniały one optymalne ułożenie stopy w strzemieniu.

Typowa wersja sztybletów damskich

Sztyblety (w swoim najbardziej typowym wydaniu) charakteryzują się kilkoma podstawowymi cechami. Przede wszystkim – są z reguły utrzymane w czerni. Rzadziej można natknąć się na brąz. Sięgają nieco ponad kostkę. Klasyczna wersja tego rodzaju obuwia jest wykonana ze skóry. Zazwyczaj sztyblety są też gładkie z przodu. Ten fason to także płaski obcas oraz wstawki po bokach z elastycznej tkaniny, które ułatwiają zakładanie. Nosek jest standardowo zaokrąglony.

Modne sztyblety na jesień

Jak wyglądają modne sztyblety damskie w tym sezonie? Często można natknąć się na warianty z wyższym obcasem. Choć nie każda z Pań lubi tego typu obuwie – dyktatorzy mody pozostają bezwzględni. Często można natknąć się na różnorodne wariacje i dodatki – bardziej uwidocznione i podkreślone dziurki, różnego typu klamry, zapięcia, etc. Ważną rolę wśród tego typu urozmaiceń odgrywa nieraz suwak. Zwykle bywa umieszczany z przodu lub z boku buta. Jest to o tyle wygodne, że ułatwia w dużym stopniu zakładanie oraz zdejmowanie obuwia.

Wybierając dla siebie modne sztyblety damskie, warto zdecydować się na te, wykonane z naturalnej skóry. Zapewni to lepszą niż w przypadku sztucznych odpowiedników wentylację stopy. Zwróćmy też uwagę na to, z jakiego tworzywa wykonana jest podeszwa. Trwałe i nieślizgające się zelówki to podstawa sukcesu. Zwłaszcza w przypadku wszystkich tych Pań, które nie przemieszczają się samochodem, i są zdane na dłuższe i krótsze spacery pieszo.

Comments are closed.