Mokasyny damskie – z czym i kiedy je nosić?

Na pierwszy rzut oka mokasyny mogą przywodzić na myśl fason półbutów. Nie są jednak wiązane, a do tego mają nieco bardziej ścięty (choć również zaokrąglony odrobinę) nosek. Jest to jednak również rodzaj obuwia na płaskiej podeszwie, ze stosunkowo mocno zabudowanym przodem, zakrywającym całość podbicia. Są niezwykle wygodne i praktyczne, ze względu na fakt, że zakładanie ich trwa dosłownie kilka sekund. Tę zaletę doceni z pewnością niejedna współczesna kobieta – większość z nich żyje w dużym pośpiechu. Można pokusić się o stwierdzenie, że mokasyny to fason znajdujący się (umownie) pomiędzy balerinami a półbutami. Zdarzają się wzory gładkie, jak również ozdobione nieco z przodu.

Mokasyny damskie, czyli buty „pomiędzy”

mokasyny czarne

Jest to rodzaj lekkiego obuwia, który bardzo dobrze współgra z większością nieformalnych stylizacji miejskich. Mokasyny damskie stanowią ciekawy rodzaj kompromisu między nieco bardziej wymagającą stylistyką, gdzie pewne normy elegancji wchodzą już w grę, a casualową wygodą i uniwersalnością.

Dobry wybór na pośrednie sytuacje

Do jakiego stroju nadadzą się takie buty? Będą najodpowiedniejsze w każdej półoficjalnej sytuacji. Jeżeli w naszej firmie nie panuje bardzo restrykcyjny i sztywny dress code, sprawdzą się znakomicie. To także świetny wybór na towarzyski wypad do kina lub jesienny spacer (o ile temperatura nie spadła jeszcze poniżej zera). Mokasyny damskie to coś specjalnie dla wszystkich miłośniczek wygody, które jednak nie zamierzają zakładać obuwia sportowego. Jeżeli uda się dobrze dobrać model takich butów – nie trzeba będzie uciekać się do sneakersów przed planowaniem dłuższej trasy pieszo.

Dużym plusem mokasynów jest ich duża uniwersalność – można nosić je zarówno do spodni (choć nie polecamy tutaj łączenia z podartymi i znoszonymi dżinsami czy sztruksami), jak i do spódnic czy mniej zobowiązujących sukienek. Możliwości kompozycyjne, jakie stwarzają mokasyny są stosunkowo szerokie.

Comments are closed.